O Stowarzyszeniu

Drukuj PDF

 lider

 

Drogi czytelniku-ekspercie!

 

            

         Jesteśmy społecznością lokalną zamieszkującą piękne ziemie gmin Golina, Grodziec, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto i Tuliszków. Jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. Nasze położenie to samo serce Polski i Europy, dokładnie na skrzyżowaniu szlaków wschód-zachód, północ-południe a w przeszłości część szlaku bursztynowego. Nigdzie na Świecie nie ma takich lasów, łąk, placka drożdżowego a przede wszystkim ludzi. Tym najbardziej różnimy się od innych i dlatego stworzyliśmy tą właśnie tą grupę. W pierwszej części tej strategii oraz w załączniku znajdziesz o nas dokładne informacje. Ale, one nie oddadzą, tego, co dla nas najważniejsze - klimatu, tradycji, zapachu naszych stron. Po to musisz do nas przyjechać. Nasze strony oferują Tobie niezliczone atrakcje - dla oczu, uszu i podniebienia. Gwarantujemy Tobie, że przeżyjesz u nas wspaniałe chwile i chętnie wydasz swoje pieniądze. To jest tak naprawdę najważniejszy cel naszego działania. Chcemy lepiej sprzedawać to, co mamy - nasze produkty, usługi, przyrodę, historię. To stwarza nam ekonomiczne podstawy naszej egzystencji i daje pracę. Bez niej człowiek nie jest szczęśliwy i nie realizuje się. Ale mamy też drugi, najważniejszy cel - chcemy dobrze żyć. Chcemy być zdrowi, znać języki, słuchać muzyki, jeździć rowerem, wypoczywać, spotykać się. Chcemy, by nasza młodzież, tu a nie w Anglii znalazła swoje miejsce na ziemi.

                To ambitne i trudne cele, ale realne. Realne pod jednym warunkiem, - że będziemy działać razem - będziemy solidarni i będziemy partnerami. No i jeszcze musimy mieć dobry plan, zwany tu mądrze Zintegrowaną Strategią Rozwoju Obszarów wiejskich.

                 Na przełomie roku spotkaliśmy się, aby podjąć wysiłek i stworzyć lokalną grupę działania i napisać tą strategię. Reprezentujemy różne środowiska - samorząd, biznes, organizacje społeczne. Mamy bogate doświadczenia w zarządzaniu projektami, pozyskiwaniu funduszy unijnych. Nasze doświadczenia opisaliśmy w strategii. Każdy z nas ma swój plan i receptę na sukces. Jednak w trakcie półrocznej pracy, warsztatów i spotkań udało nam się stworzyć wspólną wizję tego, co chcemy zrobić, aby osiągnąć nasze cele. Nie jest ona idealna, nie jest ekspercka, ale jest „nasza". Chcemy na przykład wytyczyć i zbudować ścieżki rowerowe, bo wiemy, że coraz więcej ludzi jeździ na rowerze a dobry szlak rowerowy przyciągnie turystów z pieniędzmi. Chcemy stworzyć wspólną markę dla naszych produktów, bo wiemy, że konsumenci w miastach są znudzeni masową żywnością bez smaku i poszukują tradycyjnych, ciekawych produktów.

              Chcemy się szkolić i doskonalić nasze umiejętności, bo wiemy, że od nich zależy nasza pozycja na rynku. Chcemy promować nasz region, przedsiębiorców i zabytki, bo tylko w taki sposób dotrzemy do Kowalskiego czy Schmita i przekonamy go, że powinien wydać swoje pieniądze właśnie na nasze produkty i usługi. Wszystkie nasze działania opisaliśmy w naszej strategii. Ale papier jest cierpliwy, opisać można wszystko a potem wydać pieniądze bez żadnych efektów. Dlatego ogromną wagę przywiązujemy do jakości naszych działań. Chcemy, aby nasze stowarzyszenie stało się profesjonalną platformą realizacji tych działań. Ale przede wszystkim chcemy być otwarci dla naszych mieszkańców. Chcemy, aby to ich potrzeby były zawsze najważniejsze. Każde opisane tutaj działanie będziemy konsultować z jego odbiorcami i realizować tak, aby było potrzebne i pomagało im rozwijać się. Pieniądze unijne należy wydawać w mądry i przemyślany sposób. Oznacza to, że każda wydana z tego programu złotówka przyniesie jak najwięcej nowych w postaci zysków firm, miejsc pracy, dochodów rolnika. Jeżeli to nam się uda to odniesiemy sukces a realizacja projektu przyniesie efekt w postaci szczęśliwych ludzi.

 

Zmieniony: Czwartek, 19 Marzec 2009 13:01  

Informacje o plikach cookies

W naszym serwisie stosuje się pliki cookies, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania serwisu do preferencji użytkownika. Czytaj więcej...

Godziny Otwarcia

Złóż wniosek

FACEBOOK

TURISA

WIEJSKIE BABKI

Szukaj

Ważne linki

logowanie

archiwum


On line

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości